Čtení
Mijia Mirror Dashcam - rekordér s reverzní kamerou

Mijia Mirror Dashcam

Bezpečnostní inspektoři a registrátoři aut jsou důležitým tématem, zejména v Rusku. Každou chvíli se na webu objevují nové filmy, které představují virtuozitu ruských řidičů. Automobilová kamera ve vozidle může účinně pomoci v boji proti pojišťovně a potvrdit, že jsme byli během incidentu nevinní. Společnost Xiaomi představila nové zpětné zrcátko s rekordérem, Mijia Mirror Dashcam. Buďte opatrní, protože v některých zemích jsou zakázány kamery v autě, například Austra a Švýcarsko.

Mijia Mirror Dashcam

Inteligentní zrcadlo Xiaomi má dotykovou obrazovku IPS s rozměry 5 a rozlišení 854 x 480. Přední fotoaparát má objektiv Sony IMX323 s f / 1.8 závěrkou. Úhel pohledu je stupeň 160. Zajímavou novinkou je volitelná možnost koupit zadní kameru.  Pole widzenia wynosi  138 stopni i jest wodoodporna IPX7. Podczas cofania lusterko automatycznie przełączy się na obraz z tyłu. Obie kamery mogą jednocześnie nagrywać i robić zdjęcia w rozdzielczości 720p. Nie straszny im mróz i upadły, działają bez problemu w temperaturach od  -20 ° C do + 70 ° C.

Mijia Mirror Dashcam

Mijia Mirror Dashcam posiada wbudowany  akumulator o pojemności  470mAh, tradycyjnie jak w większości akcesorii samochodowych ładowanie odbywa się poprzez gniazdo zapalniczki. Pro zachování zaznamenaných videí to podporuje karty microSD od 16 GB do 64 GB klasy 10. Urządzenie łączy się z aplikacją Mijia przez Wi-Fi. Zarówno filmy jak i nagrania można oglądać za pomocą aplikacji w czasie rzeczywistym. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji można również zapisać zdjęcie i film w pamięci smartfona aby zachować kluczowe dowody. Oprócz przycisków dotykowych można również sterować za pomocą głosu, jednak oczywiście nie w języku polskim. Po wypowiedzeniu komendy urządzenie potrafi wykonać zdjęcie. Rozpocząć krótki film, zarówno z kamery przedniej jak i znajdującej się z tyłu lub przełączyć się w tryb cofania i wyświetlić obraz znajdujący się za pojazdem.

Viz také
závodní mýtus

Mijia Mirror Dashcam

Użytkownicy nie muszą usuwać seryjnych lusterek wstecznych, które są montowane w samochodzie. Inteligentne lusterko od Xiaomi można po prostu przymocować do niego za pomocą dołączonych pasków zaciskowych.

Mijia Mirror Dashcam będzie dostępny od 16 czerwca. Cena za lusterko to 399 juanów, $62. Kamera tylnia to koszt 99 juanów, $15 i jest opcjonalna. 

Přejděte na začátek